Szanowni Państwo

Firma Sicher Bautechnik Sp. z o.o. wywodzi się z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego REMBOR Sp. z o.o. W związku z dynamicznym rozwojem Zakładu Produkcyjnego Sicher Bautechnik w latach 2009-2010 Zarząd firmy postanowił, że będzie on stanowił oddzielną spółkę.

Wszystko zaczęło się od kruszyw…

W 2004 roku pod szyldem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego REMBOR Sp. z o.o rozpoczęliśmy pierwszą produkcję suszonych piasków kwarcowych. Nasz piasek cieszył się dużym zainteresowaniem wśród producentów suchej chemii budowlanej. Od samego początku dbaliśmy o jakość naszych produktów i relacje z klientem, dzięki czemu szybko zdobyliśmy zaufanie i uznanie na lokalnym rynku kruszyw.

Ich produkcją zajmujemy się do dziś, oferując szeroką gamę piasków – „połówki”, piaski grube po specjalistyczne żwirki kwarcowe. Zakład produkcyjny piasków to serce naszej firmy.

Narodziny Sicher Bautechnik

W listopadzie 2008 przejęliśmy prawa do znaku towarowego i marki Sicher Bautechnik rozpoczynając tym nowy etap rozwoju firmy. Na bazie własnych piasków rozpoczęliśmy produkcję suchej chemii budowlanej.
W kwietniu 2009 roku na rynku pojawiły się pierwsze produkty, kleje do przyklejania płyt styropianowych Stiro i zatapiania siatki Stiro X40, zaprawa klejowa do glazury i terakoty Kerami oraz elastyczna i mrozoodporna zaprawa klejowa do glazury Kerami Pluss.

Miesiąc po pojawieniu się pierwszych produktów rozbudowaliśmy nasz dział handlowy, zatrudniliśmy logistyka a przede wszystkim zbudowaliśmy profesjonalne laboratorium, które dzięki specjalistycznemu sprzętowi rozpoczęło badania naszych produktów, na każdym etapie ich produkcji.
Laboratorium to mózg naszego przedsiębiorstwa – to właśnie tutaj powstają nowe receptury produktów i każdego dnia nasz zespół dba o ich niezmienną, wysoką jakość.

W lipcu 2009 przeszliśmy audyt certyfikacji Zakładowej Kontroli Produkcji i otrzymaliśmy certyfikat ZKP.

Jesienią ofertę produktową rozszerzyliśmy o: Kerami Plus Professional, Zaprawę betonową M15, Zaprawę murarską cienkowarstwową, Zaprawę do klinkieru, Zaprawę murarską, Zaprawę tynkarską, Wylewkę jastrychową, Cienkowarstwową wylewkę samopoziomującą.

Ostatecznie przyszła również pora na poszerzenie oferty o produkty gipsowe jak: Klej gipsowy uniwersalny, Gips szpachlowy uniwersalny, Gładź szpachlowa biała, Gładź szpachlowa luksusowa, Szpachla zbrojona włóknem.

Równolegle z rozszerzaniem asortymentu i pracą nad formułami nowych produktów do naszego zespołu dołączyli specjaliści od organizacji produkcji i marketingu. Dział produkcji powiększył się o kilkunastu pracowników a linia produkcyjna została zmodernizowana całkowicie usprawniając wszystkie procesy wytwórcze.

Kolejne lata działalności i rozwoju zaowocowały powiększeniem naszej oferty o produkty mokre – grunty Sicher, lekki tynk maszynowy, zaprawę tynkarską oraz produkty do ociepleń budynków przy pracach z wełną mineralną jak Stiro W i Stiro W40.
Etapem kompletującym różnorodność produktów Sicher Bautechnik  było włączenie do oferty pełnej gamy produktów do tynkowania wraz z wyprawami tynkarskimi – mas podkładowej, tynku akrylowego, tynku mineralnego, tynku mozaikowego a także silikonowego i silikatowego.

Stawiamy na rozwój firmy i zadowolenie klienta

Nie poprzestajemy na tym co już osiągnęliśmy. Chcemy doskonalić swoje produkty, rozwijać ich technologie i formuły. Inwestujemy w ludzi i prace nad nowymi produktami.

Działamy na terenie całej Polski współpracując z lokalnymi przedsiębiorcami, właścicielami hurtowni i składów budowlanych.  Nasz dział handlowy tworzy 18 wykwalifikowanych pracowników, posiadających specjalistyczną wiedzę dotyczącą oferowanych produktów.

 

Wasza satysfakcja to nasz sukces!

Bardzo dobra jakość naszych produktów, terminowość a co najważniejsze zadowolenie klienta to nasze priorytety. Jest to możliwe dzięki dobrej organizacji naszej pracy, zgranemu zespołowi i wykwalifikowanej kadrze.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie, dzięki którym wspólnie się rozwijamy. Zachęcamy do lektury naszej oferty oraz kontaktów z naszymi pracownikami w pionie handlowym, którzy przedstawią warunki ewentualnej współpracy i pomogą w znalezieniu odpowiedniego produktu w Twoim regionie.

Zarząd i Pracownicy Sicher Bautechnik

Skontaktuj się z nami