BETON W OGRODZIE - Sicher

BETON W OGRODZIE

14.09.2017

 

Polifunkcyjny Beton B20 został opracowany z myślą o dużym komforcie pracy i chęci stworzenia wielozadaniowego produktu do różnorodnych prac budowlanych i ogrodowych.
To również doskonały produkt dla projektantów wnętrz, rzemieślników, artystów i domowych majsterkowiczów – meble, betonowe dodatki, dekoracje – to wszystko przy pomocy jednego produktu.

Rozpoczynając aranżację ogrodu czy tarasu najczęściej sięgamy po surowce naturalne, takie jak kamień, żwir, piasek czy drewno. To materiały, które podkreślają rozpościerającą się wokół zieleń i nie obciążają ogrodowego krajobrazu – sprawiając, że całość wygląda lekko i naturalnie.
Niestety większość z nich wymaga systematycznej konserwacji  lub generuje wysokie koszty podczas tworzenia ogrodu. Dlatego coraz częściej stawiamy na beton. Jest trwały, łatwy w utrzymaniu swojej estetyki, tani i łatwo dostępny.

OGRÓD

Ogród to miejsce, gdzie Polifunkcyjny Beton znajdzie swoje niejedno zastosowanie. Jego największą zaletą jest oczywiście trwałość, ale pamiętajmy również o aspektach wizualnych – jego  różnorodność faktur potrafi zachwycić nie jedno oko.

Spektrum jego zastosowań jest ogromne – od ścieżek, chodników, grillów, mebli – po donice, gabiony, obsypki czy elementy ogrodów skalnych. Szary kolor pięknie komponuje się z dominującą w ogrodzie zielenią czy drewnem. Obsypanie drzew i krzewów skruszonym betonem doskonale zabezpieczy ziemię i utrudni chwastom wzrost.

TARAS I BALKON
Ogrody i tarasy charakteryzują się dużą ekspozycją na trudne warunki atmosferyczne. Zimą są narażone na działanie mrozu a latem na wyjątkowo wysokie temperatury, zwłaszcza w miejscach silnie nasłonecznionych. Dodatkowym wzmocnieniem i zabezpieczeniem przed tymi czynnikami, prócz odpowiednich parametrów kleju do płytek, jest odpowiednie podłoże. Wybierając Polifunkcyjny Beton B20 i właściwą zaprawę klejową masz pewność, że mróz i wilgoć nie uszkodzi Twojego tarasu czy balkonu.

DEKORACJE DO DOMU

Beton to materiał przez wiele lat niedoceniany ze względu na swoją surowość i przemysłową formę, aktualnie jest rozchwytywany przez większość architektów i projektantów. Tworzy  efektowny a zarazem spójny dodatek nowoczesnego wnętrza w modnym, industrialnym stylu.  Doskonale wygląda także z cegłą  i metalem. Beton awansował z popularnego materiału budowlanego na świetny materiał do dekoracji wnętrz. Betonowe świeczniki, doniczki, wolnostojące litery, czy ramki na zdjęcia to tanie i bardzo lubiane dodatki ostatnich sezonów. A to przecież tylko niektóre z możliwości. Do Polifunkcyjnego Betonu B20 Sicher wystarczy dodać odrobinę złotego lub srebrnego barwnika, by nadać podpórce na książkę     czy świecznikowi prawdziwie eleganckiego wyglądu.